Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Продукти харчування в ссср

Які були ціни в СРСР на основні продукти харчування

Союз Радянський Соціалістичних Республік (СРСР), правонаступницею якого стала Росія, розпався в грудні 1991 року. З історичної точки зору, це зовсім невеликий термін. Багато людей, причому не тільки старшого і середнього віку, а й зовсім молоді, що народилися в незалежній Україні, впевнені, що тоді народу жилося краще. Мовляв, були і суттєві недоліки, звичайно, але було і багато хорошого. Наприклад, продукти харчування коштували дуже дешево. Як виглядали справи в дійсності?

Скільки коштували в СРСР основні продукти харчування

Буханець білого хліба (в залежності від сорту і ваги) в СРСР коштувала від 13 до 25 копійок. Буханець чорного хліба, відповідно, від 16 до 18 копійок. Кілограм яловичини першого сорту в державних магазинах можна було купити за 1 рубль 60 копійок, а другого сорту (з кістками) - за 1 рубль 40 копійок. Це ж м'ясо в кооперативних магазинах або на ринках коштувало дорожче - по 2 рублі 90 копійок за кілограм. Свинину в державних магазинах продавали за ціною 1 рубль 80 копійок, а в кооперативних і на ринках її ціна доходила до 3 рублів 50 копійок. Однак далеко не завжди м'ясо можна було купити в державних магазинах. У багатьох районах СРСР був стійкий дефіцит цього продукту харчування. Варені ковбаси найпоширеніших сортів, які, головним чином, і зустрічалися в продажу, «Докторська» і «Любительська» коштували, відповідно, по 2 рублі 20 копійок і 3 рублі 20 копійок за кілограм. Шинку, якщо вона зустрічалася на прилавках державних магазинів, можна було придбати за ціною 3 рублі 50 копійок за кілограм. Слід зазначити, що в той час ковбаси і шинка проводилися в суворій відповідності з ГОСТами і містили виключно натуральні компоненти високої якості. Літр молока коштував в середньому 40 копійок, кілограмова пачка пельменів - 1 рубль 60 копійок, а кілограм цукрового піску - 90 копійок. 3-х кілограмовий пакет картоплі в магазині можна було купити за 33 копійки.

За якою ціною продавалися продукти, які не є основними

Практично всім верствам населення, навіть малозабезпеченим, були доступні не тільки основні продукти харчування, а й всілякі ласощі. Найдешевше (але дуже смачне і якісне) морозиво на основі ягід обходилося в 7 копійок за порцію. Брикет «Пломбір» коштував від 13 до 20 копійок. Різні пиріжки, булочки, тістечка можна було придбати за ціною від 6 до 22 копійок за штуку. Вельми популярний в СРСР продукт - горілка продавалася за ціною від 3 рублів 62 копійок до 4 рублів 12 копійок за 0,5 літрову пляшку. А в літню спеку можна було втамувати спрагу склянкою розливного квасу за 3 копійки або газованим напоєм з сиропом з вуличного автомата по тій же ціні. Той же автомат міг видати порцію просто газованої води, тобто без сиропу всього за 1 копійку. У продажу не було того достатку товарів, які можна зустріти сьогодні, але люди могли обходитися і без них.

KakProsto. ru

Питання: Хто-небудь пам'ятає ціни на продукти харчування в СРСР?

OLESYA

Молоко 05л 3,2% жирн - 16 коп
хліб - 16-18 коп
Білий батон -22 коп
батон з родзинками - 65 коп
ковбаса варена 1,80 -2,70руб
сірники -1 коп
вода газована чиста - 1 коп
вода газ з сиропом - 3 коп в автоматі і 4 коп на розлив
таксофон - 2 коп (без обмеження тривалості розмови)
метро, автобус - 5 коп
тролейбус - 4 коп
трамвай - 3 коп
штраф за безквитковий проїзд - 1 руб
шкільний сніданок -15 коп / день
зошит, олівець, ластик -2 коп
учнівський щоденник - 14 коп
тістечка "кекс" -16 коп
морозиво "ленінградське" (народна назва "ескімо на паличці") - 22 коп
морозиво пломбір у вафельному стаканчику - 19 коп
морозиво пломбір в брикеті 250г - 48 коп (звідси і пішла назва сучасних брикетів "48 копійок")
зарплата електрогазозварника 170-190 руб
зарплата бухгалтера 130-140 руб
1 квт / год електроенергії - 4 коп
автомобіль "Волга" 9600 руб (точно не пам'ятаю. можу помилятися)
порожня пляшка 0, 5л - 12 коп
пляшка з під молока (з широкою шийкою) -15 коп
порожня пляшка 0,7 л (вино і шампанське) -17 коп
банани -1,80 руб
пачка вершкового масла (200г) -70 коп
стакан (200г) смажених насіннячок - 10 коп
помідори свіжі 8-12 коп
поштовий конверт з маркою - 5 коп
цукор (пісок) - 78 коп
горілка - 2,87руб горілка "Екстра" - 3,12руб
біле міцне вино -1,22 р
таксі - 15 коп за посадку + 15 коп / км
Більше не пам'ятаю

Іванова Юлія

Хліб був 16 коп. і 20 коп. молоко літр 20 коп. ковбаса варенка 3,20. морозиво 13, 15, 22, 28 коп. булочка 10 коп. проїзд в метро і автобусі 5 коп. в трамваї 2 коп в троллейбусек 3 коп.

Alex

Чорний хліб - 18 копійок.
Банани - 2 руб кіло.

Ольга Потапова

Цукор-78 коп за кг. , Масло вершкове 3руб 50коп за кг, сир Російський 3руб 50коп за кг. , Хліб 16 коп

елизавета

Хліб чорний 16 коп. сірий 18, білий 22 коп. Батон 25 коп. Пачка масла 72 коп. Цукор 96 коп. Молоко 36 коп. літр. Ковбаса чайна 1грн. 90 коп. Котлети з частикової риби (зараз таких немає) 46 коп. М'ясо за кг в звичайному магазині 3 руб., В кооперації 5 руб. Там же і сервелат всякі брали за ціною від 5 до 7 рублів за кг. Ще пам'ятаю оселедець гарячого копчення найсмачніше по 46 коп. за кг. Палтус холодного копчення дорогий був, але був того вартий. 1 руб. 10 коп. Торт вафельний був по 1 руб. 20 коп. Подарунковий (з горішками і кремом бісквітний) 2 руб. 40 коп.

Світлана Морозова

Торт 2, 20, шампанське 4,50, кефір 28коп

Григорій Мирошин

Я пам'ятаю. Чи не на все, але на деякі. Білий хліб коштував 22 коп, батон від 22 до 30 коп, плавлений сир 15 коп, сайка міська 7 коп, цукор - пісок 1.60 коп, борошно біла 20 коп, манна крупа 55 коп, морозиво вершкове 30 коп, молочне 15 коп.
Проїзд на трамваї 3 коп, на тролейбусі 5 коп, міському автобусі 6 коп, метро 5 коп.
А тепер?

михайло

3р 62 коп, раніше 2р 87 коп

Сослан на планету Земля

3,62

4,12

Ну і Андроповка....)))

Василь Іванович

У нас амнезія - нові ціни відбивають будь-яку можливість думати і пам'ятати. Морозиво у вафельному стаканчику коштувало 8коп без трояндочки з крему, і 9 коп - з трояндочкою. А плодово-ягідне - 7коп. Праска без Парозволожувач коштував 7руб, а з парозволожувачем - 10руб. молоко літр в москві коштував 34копейкі, а після 1977 року - 36копеек. Цукор-пісок - 1 кг - 90коп (другий пояс). Хліб - по-різному - від 7коп за міську булку і до 23 коп за буханець (кілограмову!!!) Бородінської.

Otvet. mail. ru

Питання: які продукти харчування були в СРСР? а скільки коштували?

Олександр

Них * я не було якщо чесно за хлібом чергу 100 осіб (як цегла), і зелені помідори в 3-х літрових банках, буряк в 1 - літрових маринована (не мита). Все там де я жив більше нічого не було (хоча кажуть в містах ще були інші продукти).

Сергій

Забавно....
Найрізноманітніші, в основному вагові, а не в упаковках.
Масло вершкове 3.60, ковбаса варена 2.20 і 2.90, хліб 16коп і 25 коп. Нормальні продукти, тільки черги потворні.

Андрій Кусков

Продукти в СРСР були хороші, смачні. А що таке барвники, араматізатори і тому подібна погань взагалі ніхто не знав. Їх просто не використали. Що не все, що хочеш можна було купити це вже інша тема. Ціни по кишені абсолютно не били. Ось деякі ціни: Картопля 10 коп / кг., Хліб житній 14 коп., Ковбаса докторська 2.20 / кг., Горілка 3.62 за півлітра. коньяк 4.12.Ну і все в такому дусі.

Борис Вернігер

Продукти були свіжі (як правило) і смачні, ну, і. конечноо, екологічно чисті. Це я говорю про продукти з магазинів. Що стосується ринкових продуктів, то це, взагалі, вищий пілотаж був. Пам'ятаю п'ятдесяті роки. Продукти були всі! Правда, треба сказати, що я ленінградець. Знаю, що на периферії все було, м'яко кажучи, значно скромніше. Що стосується цін, то можу назвати деякі, але, можливо, допускаючи невелику похибку (стільки часу пройшло!). Хліб житній 14-16 коп; батони від 13 до 22 коп; сайки (булки такі) по 6 коп; французькі булки по 8 (?); тістечка по 22 коп; ковбаса варена від 2,20 до 2,80, але була і по 1,70, копчені-по 3 з копійками; слив. масло було солоне по 1,60, а несолоне 1,80 (пізніше 2,0 і 2,20), ікра червона 3,60 кг, а чорна 4 з якимись копійками: банки з крабами стояли пірамідами копійок по 70 за банку ; шинка по 2,70, а пізніше по 3,60, яку можна було взяти шматком або її нарізали і, взагалі, нарізали все, що попросиш; морозиво було з лотків від 4 коп. фруктовомолочное і до 22 коп. пломбір в шоколаді, в Морожениця пломбір на будь-який смак по 19 коп. 100 г.; горілка була двох сортів: Московська 2,87 і Столична 3,07: шампанське 2,87 або 2,97: коньяк від 3,60 до 5,60-ти, КВВЯ і Добірна були і дорожче: хороших вин було море, вітчизняні та за нормальною ціною від 1,60 до 4-х: овочі коштували копійки. Бакалія була дуже недорога. Так, не можу заперечувати, що були черги, але, при наявності матеріальної можливості і бажанні, купити можна було все.

ІГОР

Аріша! Почитайте Бориса Вернігера.... (трохи вище від мене) .. Правда....

Goat

Аріша! М'ясо коштувало від 1,7 до 2,2 руб за кг. На ринку коштувало 5 руб за кг. У магазині м'яса не було. Хоча до 1970 р морожене м'ясо в магазе було а потім зникло. Постійно м'ясо діставали по знайомству. до речі середня зарплата була на рівні 140 грн на місяць.

Tabbycat

Борис Вернігер прав на все 100%. У нас вчителька фізики після пояснення складних питань говорила "це вам не халва по рубль двадцять!".
Ковбасу Докторську пам'ятаю по 2.20, морозиво в паперових стаканчиках по 10коп. з подружкою купували на 2-3 рубля і об'їдалися на лавочці в парку - ніхто без жартів мимо не проходив.
Молоко в скляних літрових пляшках (до сих пір парочка збереглася) коштувало 24коп. , В шкільному буфеті котлета з гарніром - 11коп. , Стакан чаю - 1коп.
А яйцями ми кидалися з балкона в хлопчаків і ховалися, з п'ят десятків так вивів, біжимо в магазин купити, щоб мама не помітила відсутність, десяток яєць - 80коп.

Агентство «ГАРНИЙ АЛТАЙ»

Горілка була по 3,62. А ЕКСТРА по 4,12 за півлітра. Потім з'явилася Пшенична за 5,25. Білий лелека коштував десь по 5 руб. Маленькі шоколадки були по 20 коп. Цукерки "Дунькіна радість" по 1 рублю за 1 кг. Морозиво було навіть по 7 коп - фруктове.... Хліб - 24 коп за буханець. Булочки були по 9 коп. Літр молока на розлив з фляги - по 24 коп, а потім по 20 коп.

Otvet. mail. ru

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...